Marzec 28, 2024, 12:33:29

Ankieta

Jaki serwer PVP czy PVE oraz strona?

PVP
12 (40%)
PVE
4 (13.3%)
Republika
9 (30%)
Imperium
5 (16.7%)

Głosów w sumie: 16

Głosowanie skończone: Maj 31, 2011, 18:55:49

Autor Wątek: Gildia Star Wars - The Old Republic  (Przeczytany 203113 razy)

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 03, 2011, 10:02:59 »
Matador, ja też jestem coraz bardziej zajarany...
W sumie gra to kotor w świecie mmo - świetnie zrobiona fabularnie. Historia jest naprawdę fajnie poprowadzona, dodatkowo każdy dialog jest mówiony (Jak komuś podobał się epilog w AoC, to tu cała gra ma tak - stąd niestety 30gb danych).
Graficznie nie jest to majstersztyk, ale jest ok, naprawdę ok (choć beta nie ma najwyższych ustawień i wymaga jeszcze optymalizacji - są momenty, że gfx jest wykorzystywany w 40%, czasem w 70%)
Gra ma fenomenalny klimat Star Wars i na każdym kroku to czuć...
Wiadomo, że jak to mmo - są questy w stylu przynieś, zanieś, zabij... ale mimo to, są fajnie zrobione (cały czas komunikacja hologramami ;) )
Walka wygląda jak w wiekszości mmo, czyli operowanie skillami (fajne by było rozwiązanie z conana, jednak cięzko by chyba było to zrobić dla klas w stylu smuggler, czy trooper, korzystających z blasterów)

Ja jestem jak najbardziej za dołączeniem do większej grupy - wynika to z tego, że łatwiej będzie zrobic wiele rzeczy, szczególnie dla mnie, osoby która gra casualowo po 2h-3h dziennie, a nie hardcorowo

ps
Wczoraj stworzyłem swój pierwszy Lightsaber :D

Offline MataDor

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Szacun: 18
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 03, 2011, 10:30:31 »
Miodzio.... tylko czekać na premierę :)

Może to w końcu będzie gra która mnie oderwie od LoLa, bo narazie po ponad 1,5 roku grania żadnej sięnie udało ;)
--- Take it easy --- (and fuck alllllll the cheaters!)
“We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.” - George Bernard Shaw

Offline booli

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 843
  • Szacun: -43
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 03, 2011, 10:34:43 »
heh z Solimo to uwazaj Matadziu, on szybciej sie jara wszystkim nawet niz Ty, ale tak samo szybko mu przechodzi :P

btw. ten battleground wyglada jak eye of the storm w wowie :P no i wciaz klasyczny CTF :P

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 03, 2011, 10:52:03 »

Offline MataDor

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Szacun: 18
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 04, 2011, 10:39:57 »
Najbardziej z wszystkich postaci podchodzi mi Trooper Vanguard bo to klasyczny tank. Ale trochę lipa grać w SW inną postacią niż Jedi..... ciekawe jaki ma to wpływ na scenariusz
Jeszcze ewentualnie wchodzi w grę Jedi Consular Sage - full healer
--- Take it easy --- (and fuck alllllll the cheaters!)
“We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.” - George Bernard Shaw

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 04, 2011, 11:14:09 »
Wczoraj zaliczyłem swoją pierwszą instancję (która jest już na lvl 10)

Po krótce opis:

Po wylocie ze startowej planety w drodze na Coruscant trafiamy na stację kosmiczną (piszę ze strony Republiki, którą gram), na której gdy ma się ekipę można polecieć na statek transportowy Esseles.
Jako, że chętnych nie trudno było znaleźć, to w ciągu kilku minut miałem już ekipę i w 4 osoby wyruszyliśmy na statek.
Instancja rozpoczyna się od wizyty na mostu podczas której okazuje się, że z nadświetlnej wychodzi krążownik imperium i łapie nas w wiązkę holowniczą.
Pojawia się hologram dowódcy Imperium, który stawia warunek - na pokładzie statku jest ambasador, który bezwarunkowo ma zostać wydany...
No i się zaczyna. Dochodzi do abordażu Imperium.
W pierwszej części mamy za zadanie dotrzeć do ambasadora i ochronić go przed siłami Imperium

Statek Esseles  jest całkiem spory i kilkupoziomowy (przemieszczamy się windami pomiędzy poziomami)
Non stop dochodzi do wyłamywania śluz przez siły imperium złożonych zarówno z Imperial Commando jak i Droidów bojowych. Pod koniec czeka nas walka z mandaloriańskim najemnikiem

Podczas całej instancji spotykamy różnych ludzi, z którymi toczymy konwersacje i jest to całkiem fajnie zrobione (przypominam, że każdy dialog jest nagrany). Polega to na tym, że każdy z graczy ma do wyboru jakąś kwestię, którą wybiera według uznania, a gra losuje (coś ala rzut kostką w papierowym rpg) która z kwestii będzie użyta i przez kogo wypowiadana. W ten sposób konwersacja może się różnie potoczyć.

Ja np. miałem sytuację, w której za polem siłowym znajdowała się grupka ludzi z Esseles,  którzy byli przy śluzie kosmicznej. Miejsce to było na tyle newralgiczne, że trzeba było znaleźć sposób, na to żeby imperium przez ten fragment się nie przedostało. 3 na 4 osoby chciało poprowadzić dialog w ten sposób, że chcieli uratować ludzi i wtedy otworzyć śluzę (akurat tu było to wiadome, bo za te wybory dostawało się punkty jasnej, bądź ciemnej strony mocy), lecz jeden z nas wybrał inne rozwiązanie i to zostało wybrane... a mianowicie poświęcenie tych ludzi z braku czasu i otwarcie tej śluzy od razu... Otworzyliśmy śluzę i wszystkich tam obecnych wciągnęło w kosmos przy akompaniamencie melancholijnej muzyki... byłem nieźle zdziwiony, że tak to może się potoczyć...

Po odnalezieniu ambasadora czas na uratowanie się z całej sytuacji, a można to osiągnąć przez wyłączenie wiązki holującej, a żeby to zrobić trzeba się dostać na krążownik Imperium... tak tez zrobiliśmy (przy okazji kapitan Esseles podsuwa nam myśl, żeby wydać ambasadora... na co się jednak nie zgadzamy)
Statek Imperium, to już w ogóle wypas... masa wojska, robotów, przebijanie się przez kilka pokładów. kilku bossów w postaci dużych droidów, a na końcu wisienka na torcie - czyli walka z mistrzem Sith...

Klimat tej instancji był tak zajebisty, że dziś z chęcią zduszę ją jeszcze raz :)

Gra jest fenomenalnie zrobiona pod względem fabularnym.... po prostu Gwiezdne Wojny w najlepszym wydaniu... Tak jak już pisałem Kotor w wersji mmo i tu jak zawsze można liczyć na Bioware.

Dodatkowo fajnie jest pomyślany crafting i zbieranie surowców. Każdy z graczy ma swojego pomocnika/towarzysza podróży.
Każdy może wybrać trzy skille. Ja np wybrałem jeden do craftingu, dwa do zbierania. I tu jest coś fajnego - zbieranie nie jest takie jak w większości mmo, że idziesz do miejsca gdzie jest np Żelazo i wydobywasz. Tutaj wysyłasz swojego towarzysza na misję, która trwa ileś minut czasu rzeczywistego i typ po tym czasie wraca z pewną ilością surowca... to samo tyczy się wytwarzania - tez wysyła się towarzysza (choć wydaje mi się, ze można też to robic samemu, ale nie wiem jak) i on po pewnym czasie wraca ze sprzętem. Dla mnie bomba, bo ja gram dalej, a rzeczy się robią...
Zresztą towarzysza tez można wysłać, żeby sprzedał cały śmieciowy stuff (szary) jaki mamy w plecaku. za minutkę wraca z kasą :)

@Matador
Ja przede wszystkim gram Jedi Consular Sage - co nie oznacza ,że musisz iść drzewkiem heal. Nawet jak nim nie pójdziesz to masz skille leczące (choć może nie jakies wypasy), ale można iśc np w telekinezę, czy ataki z odległości siłą mocy.
Zrobiłem sobie też troopera - bardzo fajny. Na razie widziałem tylko to co robi na niskim lvl i są to atakina odległość z ciężkich blasterów, ale zapewne dalej można zrobić i tanka (na którego świetnie się nadaje jedi knight)
Zrobiłem tez smuglera i tęż jest świetny. Szybkie strzały z pistoletów, możliwość chowania się za przedmiotami, granaty... tyle na razie widziałem na raptem kilku lvl (chyba 4)

Ogólnie wciągnęło mnie jak cholera. Jedyne co, to grafa nie jest może wypasiona jak np gw2, ale nie o to tu chodzi. No i Coruscant jest mało fps, ale twórcy mają to na uwadze i z tego co się dowiedziałem, tpo bardzo mocno pracują nad optymalizacją.

Są dwie planety startowe - jedna dla jedi, druga dla troopera i smuglera. Po nich i tak się trafia na Coruscant.

Już nie mogę się doczekać aż pogram z wami !

tu filmik z pierwszej (własciwie połowy pierwszej części) części instancji
Star Wars The Old Republic Gameplay - Developer Overview Esseles Trailer
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 11:43:23 wysłana przez sparhawk »

Offline F1nal

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Szacun: 0
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 04, 2011, 11:43:41 »
Nie no to co spar opisał wydaje się naprawdę mega. Nic tylko czekać aż przyjdzie key, no albo do grudnia....

Offline MataDor

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Szacun: 18
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 04, 2011, 11:55:42 »
want to play - NOW!

 :(
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 12:17:28 wysłana przez MataDor »
--- Take it easy --- (and fuck alllllll the cheaters!)
“We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.” - George Bernard Shaw

Offline gehuzz

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 773
  • Szacun: 9
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 04, 2011, 12:16:41 »
me too
]

Offline MataDor

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Szacun: 18
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 04, 2011, 12:18:29 »
tak przegladam dalej te klasy postaci http://www.swtor.com/info/holonet/classes/
 i cholernie ciężko wybrać jakaś, bo tak naprawde to nie mam pojecia jak się nimi gra....
niby przy takim trooperze vangardzie napisali ze moze podjać duży dmg i ma mase skilli defensywnych, "first and best line of defence" ale też napisali ze specjalizuje się w strzelaniu, czyli range, a jak range ma być tankiem? ....
a planuję grac tylko jedną postacią
chyba jednak zdecyduje sie na main tanka, tylko cholera wie czy lepszy/ciekawszy Jedi Guardian czy ten Trooper Vanguard....

pewnie po premierze smugglerow i trooperow to prawie nie doswiadczysz bo wszyscy beda chcieli grac Jedi :)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 12:24:02 wysłana przez MataDor »
--- Take it easy --- (and fuck alllllll the cheaters!)
“We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.” - George Bernard Shaw

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 04, 2011, 12:23:12 »
Wiesz, tak jak w wypadku klas graczy, to i przeciwnicy są zarówno walczący w zwarciu jak i na odległość.

Trooper będzie zbierał agro mocnymi atakami, i może zająć się tymi co walczą na odległość. Guardian w zwarciu. wszystko zależy od tego z kim przyjdzie walczyć.

Ja też nadal nie wiem co wybrać. Zawsze grałem healerem i pewnie zdecyduje się na consulara sage. (choć shadow też wygląda interesująco ze względu na dps). Świetnie mi się grało też trooperem jak i smuglerem - naprawdę ciężki wybór...

nawet nmocno się zastanawiam nad moją wersją hana solo :)

Świetne jest też to, że tu nie musisz udawać że jak jesteś jedi to musisz tylko wybierać dobre odpowiedzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wejść na ciemną stronę. wybierając to co się samemu uważa, będzie się miało postać, która do Ciebie pasuje, a nie tak jak w większości rpg walimy only good, bo tak lepiej przejść grę...

« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 12:26:25 wysłana przez sparhawk »

Offline booli

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 843
  • Szacun: -43
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 04, 2011, 12:29:39 »
Sparr, ale jakie looty ?

Btw. czy mozna przeskakiwac te cut scenki z dialogami tak, zeby przechodzic od razu do wyboru swojego zdania? Bo jak znam z doswiadczenia, to takie zabawy sa fajne za pierwszym/drugim razem, ale potem przy farmie z reguly nie ma sie ochoty czytac i czekac tego biadolenia.

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 04, 2011, 12:33:10 »
A co dokładnie chcesz wiedzieć o lootach ? Ja parę rzeczy (niebieskich... są szare, zielone, niebieskie, purpurowe, złote i chyba jeszcze jedne ale nie pamiętam koloru) zdobyłem dla swojego consulara.

Dialogi przewijasz spacją. Ale... musisz poczekać do wyboru wszystkich graczy i wtedy któryś jest losowany. Na wybór masz kilka sekund więc czekania nie ma długiego.

Offline gehuzz

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 773
  • Szacun: 9
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 04, 2011, 12:59:38 »
Też nie wiem czy brać troopera - commando, smuglera czy jedi knight - sentinel..
Sentinela chcę na maina i nie wiem czy psuć już sobie fabułę itd. zaczynając grać nim w becie czy potestować inne postacie w becie:D ciężki wybór :P
]

Offline booli

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 843
  • Szacun: -43
Odp: Gildia Star Wars - The Old Republic
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 04, 2011, 13:08:49 »
Im wiecej zaczynam tego czytac, tym bardziej sie nakrecam :P

Sparr, pytalem o looty z ciekawosci, bo w koncu to jest najwazniejsze :D Jak mawial Goku, looty trzeba rozdzielic juz zanim sie wejdzie do insty :P A co do przewijania tekstow to spoko, fajnie, ze mozna to szybko skipnac :) Juz jestem nakrecony na jakiegos healera :D

 


* Szałbox

Refresh History
  • MataDor: Polecam kolejną świetną grę: Deep Rock Galactic. Idelana do co-op'a jak i solo. (wyjątkowo pozytywnie gra się z randomami, nie ma prawie "toksycznych" graczy) 65 tyś pozytywnych recek na steam mówi samo za siebie. Jak by ktoś kiedyś grał i miał ochotę na towarzystwo niech łapie mnie na steam.
    Marzec 15, 2021, 12:31:39
  • BigDzik0: o, deep rock'a niedawno ogrywalem. solo słabo siada. Z coopów jeszcze Risk of Rain2 i Gunfire Reborn maja ostatnio wzięcie : )
    Marzec 29, 2021, 09:18:04
  • Blood: Gra ktoś w nowego bfa czy bojkotujecie?
    Listopad 20, 2021, 18:11:09
  • NightMaX: lol 3 info na rok :)
    Luty 04, 2022, 12:25:59
  • Inermis: Dziwne że jeszcze DNS istnieje :)
    Marzec 18, 2022, 12:26:41
  • Inermis: Teraz na tapecie Elden Ring
    Marzec 18, 2022, 12:26:49
  • booli: ooo zyjecie:D myslalem, ze mozna Was znalezc w dziale zdjec ze starymi pierdzielami na fb
    Październik 21, 2022, 18:18:24
  • Flaw: Cześć :)
    Grudzień 03, 2022, 22:11:27
  • Flaw: Odpaliłem GeForce Now i od kilku dni pogrywam w BF'a.
    Grudzień 03, 2022, 22:12:56
  • booli: elegancko
    Luty 20, 2023, 13:24:51
  • NightMaX: a czemu mamy nie zyc :) nmie dosc ze zyjemy to jeszcze gramy wspolnie na TS - aktualnie warzone 2 na tapecie
    Kwiecień 03, 2023, 20:18:12
  • boby7: Ja też żyję :) Czołem wszystkim!
    Kwiecień 10, 2023, 10:40:13
  • Simek: Siema wszystkim po latach ;)
    Kwiecień 10, 2023, 22:00:28
  • booli: o dzizzz
    Czerwiec 11, 2023, 20:58:39
  • booli: Simek... nasz czlowiek z bialego dunajca :D
    Czerwiec 11, 2023, 20:58:53
  • jason.paury: oO
    Lipiec 14, 2023, 11:57:12
  • NightMaX: ja pierdziele na jesień sie tak uaktywnijcie a nie w lecie kiedy nic nie gramy :D
    Lipiec 15, 2023, 14:54:16
  • NightMaX: a tak poważnie grywamy - prawie codziennie ale tak wlasnie zaczynamy jak sie zaczyna zimno robić w lecie zawsze jest przerwa.
    Lipiec 15, 2023, 14:56:06
  • NightMaX: Jest TS chyba nawet adres zapisalem w jakims wątku
    Lipiec 15, 2023, 14:56:25
  • BigDzik0: w którym? bo chciałem wpaść, tak szukam, ten z "aktualny server" nie bangla :)
    Grudzień 06, 2023, 17:49:20

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal