Marzec 28, 2024, 10:20:15

Autor Wątek: Planetside 2  (Przeczytany 129583 razy)

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Planetside 2
« dnia: Styczeń 03, 2013, 09:29:02 »
To znowu ja z nowym wątkiem... no ale co zrobić, jak co i rusz staram się oderwać Was od LOLa i WOTa jakimiś (IMO) ciekawymi grami i nic nie mogę wskórać... staram się też przekonać do nich i tych co w te dwie wymienione nie grają...

Ogólnie nic, ale może teraz się to zmieni, jako, że wszyscy w enclave lubimy duże bitwy, masę mięsa armatniego, ciężkie czołgi i kawalerię powietrzną...
Może teraz mi się uda, jako, że Planetside jest grą Free to Play (w której oczywiście są mikropłatności jak w wymienionych wyżej grach, jest też model subskrypcji, ale ogólnie można w grę grać nie wydając ani złotówki i wszystko odblokować - fakt zajmie to masę czasu, ale można), a poza f2p jest wszystko to co lubimy i napisałem powyżej.
Jedyny mankament to to, że nie wszystkim może się podobać osadzenie zmagań w świecie futurystycznym (me included), ale wierzcie mi, to tylko pierwsza myśl dotycząca tej gry, po kilku chwilach w niej ja osobiście nie miałem już z tym żadnych problemów.

Kilka osób polecało mi inna grę tego typu - Tribes Ascend (tez f2p), ale niestety mi nie odpowiada w niej totalnie arcadowy system poruszania, gdzie czuje się jak w Q3 Arena... Tu jest inaczej (oczywiście też są w jednej klasie jetpacki, ale to i tak inaczej wygląda i inaczej się odczuwa)

Ale teraz do sedna.
W grę pograłem dopiero niecałe 3h, ale wciągnęła mnie tak, że wczoraj położyłem się o 2:20 gdzie o 6 pobudka...
Gra się wyśmienicie, dla mnie bardzo porównywalnie do BF3, ale na zdecydowanie większą skalę. W ciągu 3h ani przez moment się nie nudziłem - non stop, atak, obrona, desant, infiltracja - a to wszystko z udziałem kilkudziesięciu ludzi obok, którzy w danej części mapy, na jednym z 3 kontynentów byli akurat niedaleko mnie (łącznie jest 2000 ludzi na kontynent na serwerze, a kontynenty są 3 - jak łatwo policzyć jest 6000 ludzi na serwie, którzy jednocześnie ze sobą walczą)
Jak to można pokusić się o klasyczne już stwierdzenie "mają rozmach skurwysyny!"

Gra na początku może się wydawać skomplikowana. Tutoriale są raczej kiepskie i na początku nie za bardzo wiedziałem o co chodzi, jednak nie jest to fizyka kwantowa, a MMO FPS więc w miarę szybko można dojść o co chodzi.

Ciężko mi jest na ten moment wydawać recenzję raptem po kilku godzinach grania i nie po to ten pierwszy post.
Jego celem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na grę, która moim skromnym zdaniem jest naprawdę bardzo dobra, taka jak wielu z nas lubi, jest FPSem a nie zomgfantasymmo, i jest stworzona do klanowej rozgrywki (choć w innym stylu niż do tej pory - nie mecze, a ciągła walka dla swojej frakcji)
Poza tym jest darmowa, do pobrania via Steam http://store.steampowered.com/app/218230/?snr=1_7_suggest__13

Oczywiście nie będę mówił, że gra jest idealna. Oczywiście ma bugi (czasami widać przelatującego trupa, lub coś nas zabije - cholera wie co), ale są to drobiazgi, które przytrafiły mi się 1 czy 2 razy.
Grafika może nie jest jak w BF3, ale jak na skalę rozgrywek, to jestem pod ogromnym wrażeniem, że to chodzi tak jak chodzi (ja u siebie na najwyższych ustawieniach - z cieniami na low, mam 40-60 fps)

Ja stworzyłem postać na serwerze Ceres, po stronie Terran Republic (ale oczywiście mogę zacząć gdzieś indziej i w innej frakcji)

Fajnie by było jak zebrałoby się kilka, a może kilkanaście osób chętnych do pogrania, bo wiem, że może się wam spodobać, a w kupie może być ciekawie

Poniżej kilka filmików i jak coś dawać znać, czy jesteście zainteresowani.
IMO to bardzo ciekawa alternatywa do wszelakich gier w jakie gramy, a może znowu nas wszystkich wrzucić w wir walki - szczególnie, że spróbować można tego całkowicie za darmo (powtarzam się)

PlanetSide 2 - The Future of War


PlanetSide2: Choose Duty, Choose the Terran Republic.


PlanetSide 2: Choose Vanu Sovereignty, Choose Enlightenment


PlanetSide 2: Choose Freedom, Choose the New Conglomerate


Planetside 2 Basic Training: How to choose an Empire and Character Creation


Planetside 2 Review - Game Of The Year! (Planetside 2 Gameplay/Commentary)


Planetside 2 Platoon Gameplay - Epic Platooning Episode 1 [ HD 1080p]


« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 09:31:06 wysłana przez sparhawk »

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2013, 12:10:11 »
W uzupełnieniu powyższego, pare informacji dla nowych graczy:

Odpalasz grę, ekran ładowania i teraz jesteś w menu głównym co teraz?
Najpierw wybierasz frakcje. Do wyboru masz:

New Conglomerate (Niebiescy- Wojownicy o wolność którzy najbardziej cenią brutalną siłę i wytrzymałość.)
Terran Republic (Czerwoni- Regularne wojsko. Twardzi dobrze wyszkoleni i bardzo lojalni. Najbardziej cenią mobilność.)
Vanu Sovereignty (Fioletowi- Grupa wierząca że jedyną droga dla ludzkości jest wykorzystanie technologi pozostawionej przez wymarłą rase Vanu.)

1. Każda z frakcji ma swoje unikalne wyposażenie które podkreśla ich charakter.
NC ma najpotężniejsze bronie i najwytrzymalsze pojazdy za to płacą sporym rozrzutem i małą mobilnością.
TR ma najbardziej pojemne magazynki i najszybsze pojazdy. Jednak ich siła ognia i celność jest na przeciętnym poziomie.
VS ma najnowocześniejsza technologię. Karabiny plazmowe z zerowym odrzutem oraz czołgi grawitacyjne które mogą przelatywać nad przeszkodami.
Następnie wybierasz serwer. jest ich kilkanaście.
2. Nie ma możliwości przeniesienia postaci ani odblokowanych bądź zakupionych rzeczy z serwera na serwer.
Postać przypisana jest do serwera.
Rzeczy odblokowane za punkty bądź prawdziwą kasę są przypisane do postaci.
Wynika z tego że by grać na innym serwerze musisz stworzyć nową postać.
Nowa postać nie będzie miała nic wspólnego z pozostałymi postaciami.
Nic co odblokowałeś bądź kupiłeś na innej postaci nie będzie dostępne na niej.
teraz tylko nazywasz swoją postać i już możesz grać po wysłuchaniu krótkiej odprawy.
I tu największy szok. Zaraz po zakończeniu filmiku zostajesz zrzucony z orbity w najbardziej zaciekłą bitwę na serwerze.
3. Planetside 2 charakteryzuje się sandboxową strukturą. I tak właśnie się zaczyna.
Nie ma żadnego wprowadzenia żadnego samouczka. Dokładnie rzecz ujmując nie ma niczego.
Więc gdy już w końcu zginiesz od przypadkowej kuli wyświetli się ekran rozstawienia(Deployment).
4. Są trzy metody odrodzenia. Zrzut z orbity, pojawienie się w zajętym przez twoją stronę obiekcie bądź przy przyjaznym rozstawionym pojeździe pozwalającym na odrodzenie.
Proponuje odrodzenie się w głównej bazie twojej frakcji. Z prawej strony odszukujesz nazwę:
5. Warpgate to główna baza frakcji- nie obowiązuje w niej ogień przyjacielski oraz wrogowie nie mogą przedrzeć się do niego przez pole siłowe.
Skoro już nie świszczą Ci nad głową kule możesz spokojnie zacząć zapoznawanie się z rozgrywką w PS2.
Pierwsza sprawa to to że to że świat gry jest dosyć spory.
6. Serwer podzielony jest na kontynenty między którymi możesz się przemieszczać albo dzięki konsoli w bazie głównej (ikonka globusa) albo dzięki natychmiastowemu rozstawieniu (Instant deployment).
Jak na razie dostępne są 3 kontynenty: Amerish(pełen roślinności), Esamir(Skuty lodem), Indar(Pełen piaszczustych pustkowi).
7. Podstawowa klawiszologia menu: „esc”-wywołanie menu, „m”-Mapa, „k”-rzeczy społecznościowe,”p”-menu squad’u,”Tab”-tabela wyników
Ciekawią cię ikonki które widzisz dookoła oto wytłumaczenie co one oznaczają.
8. Ikony podstawowych terminali: pistolet-zmiana klasy, lekki transporter-lekkie pojazdy, czołg-ciężkie pojazdy, myśliwiec-samoloty, duży samolot-transportowce powietrzne, globus- transport miedzy kontynentami.
Teraz możesz się spokojnie zapoznać z tym co w każdym z nich możesz zrobić. Ja opisze to po krótce.
9. Terminal klasy- pozwala na zmianę klasy, zmianę wyposażenia oraz uzupełnienie go.
Co do klas o tym będzie później. Co do zmiany i uzupełnienia:
10. Niektóre części wyposażenia wymagają stałego dokupywania go w menu klasy (np. Granaty, C4, stymulanty).
Ale za co się je dokupuje?
11. Są 3 rodzaje surowców . Infantry- Uzupełnianie wyposażenia piechoty, Aerospace- Zakup samolotów, Mechanized- Zakup pojazdów lądowych.
Za co zdobywa się te punkty?
12. Surowce uzyskuje się pasywnie. Przyrost ich deklaruje ilość zajmowanych terenów przez frakcje.
13. Mapa podzielona jest na hexy. Ich kolor oznacza kto aktualnie zajmuje dany teren.
14. Każdy z obiektów przynosi pewną ilość przyrostu surowców.
15. Niektóre z obiektów mają specjalne właściwości i przynoszą specjalne korzyści.
16. Korzyści wynikające zajmowania danego terenu można sprawdzić najeżdżając myszką na mapie dany teren.
17. Diagram kołowy wyświetla procentową siłę frakcji na danym terenie.
18. Wielkie znaki „Deploy” w menu mapy oznaczają miejsca w które możesz się dostać wykorzystują natychmiastowe rozmieszczenie.
19. Natychmiastowe rozmieszczenie (Instant deployment) to możliwość błyskawicznego zrzutu z orbity we wskazane miejsce. Umiejętność odnawia się 12 minut.
20. Przy wyborze Instant deployment nie masz możliwości wyboru klasy. Rozmieszczenie dokona się na aktualnie wybranej klasie.
21. Klasa MAX nie może skorzystać z opcji Instant deployment.
22. Instant deployment możliwy jest do miejsc na których działa rozkaz „wezwania wsparcia” oraz na pozycje dowódcy oddziału.
23. W prawym rogu menu mapy widnieje przycisk „Redeployment” pozwala na ponowne rozmieszczenie bez potrzeby samobójstwa.
Ok to by było na tyle jeżeli chodzi o podstawowe informacje o mapie i możliwości rozstawienia.
Teraz pora na pojazdy.
24. Nie w każdym miejscu masz możliwość do przyzwania ciężkich pojazdów bądź transportera powietrznego.
25. W menu rozstawienia możesz dostrzec ikonki reprezentujące jakiego rodzaju pojazdy są dostępne w danym rejonie do wezwania.
26. Lekki transporter Sunderer pozwala po odblokowaniu i wyposażeniu go w ulepszenia na rozstawienie za pomocą przycisku „b” S-AMS czyli mobilnego ogólnie dostępnego punktu odrodzenia oraz terminalu klas.
27. Sunderer z ulepszeniem S-AMS  nie może być rozstawiony zbyt blisko innego rozstawionego S-AMS. Na mini-mapce widać okrąg zaznaczający teren w którym nie można rozstawiać S-AMS.
28. Każdy z pojazdów ma swój czas odnowienia zanim będziesz mógł przyzwac go ponownie. Mozna go zmniejszyć za pomocą odblokowania odpowiednich umiejętności.
29. Dostęp do Ciężkich czołgów swojej frakcji zapewnia zajęcię Tech Plant’u.
30. Pojazd kierować może tylko osoba która go zakupiła.
31. Menu zarządzania pojazdem jest pod przyciskiem „Pageup” pozwala na wyrzucanie ludzi z pojazdu, zastrzeganie kto może do niego wsiadać oraz autodestrukcje.
OK zapoznałeś się już z mapą i terminalami. Klasy i pojazdy też pobieżnie poznałeś więc możesz już spokojnie wyruszać! gdzie i po co? Tam gdzie cię potrzebują by wygrać tą wojnę.
32. Tereny które są przejmowane migają na mapie.
33. Zazwyczaj największe walki odbywają się tam gdzie możliwe jest dokonanie natychmiastowego rozstawienia.
34. Za pomocą przycisku „insert” możesz dołączyć do najbliższej aktywnej drużyny. Czasami się samoczynnie do niej przeniesiesz czasami nie.
35. Na mapie możesz zaznaczyć „Waypoint” który pozwoli ci na lepsza nawigacje. Klikasz prawym na mapę i zaznaczasz.
36. Przycisk „H” pozwala na powiększenie mini-mapy jednak w zamian za to nie będą widoczne niektóre elekenty interfejsu jak i komunikaty.
Dobrze dostałeś się na pole bitwy co powinieneś zrobić?
NIE DAJ SIĘ ZABIĆ! To najważniejsza zasada. Za zabicie Ciebie przeciwnik dostaje doświadczenie a ty tracisz czas na ponowne dotarcie na pole bitwy.
37. Przejmować można tylko punkty które są połączone z Bazą główną.
38. Aby przejąc punkt trzeba zając punkty oznaczone dużymi literami. Dokonuje się tego przez znajdowanie się w pobliżu Konsoli kontroli.
39. To jak szybko przejmiecie punkt zależy od tego ile hexów sąsiadujących z obiektem jest w kontroli waszej frakcji oraz ile osób znajduje się przy konsoli kontroli.
40. Każda z Konsoli posiada maksymalną liczbę osób która wpływa na prędkość przejmowania. Wyświetlana jest po prawej stronie. Im więcej osób przejmuje punkt tym lepiej.
41. Konsole przejęte przez twoją frakcję są oznaczone zielonym kwadratem te przez przeciwników deltoidem w kolorze frakcji przeciwnika.
42. Migający znacznik punktu oznacza że jest on przejmowany.
43. Po przejęciu większość punktów kontrolnych po lewej stronie zacznie przesuwać się wskaźnik kontroli frakcji nad punktem. Gdy dojdzie do końca Obiekt zostanie przejęty.
44. Za przejęcie obiektu dostaje się sporo punktów ale trzeba być w monecie przejęcia w niewielkiej odległości od niego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 13:08:15 wysłana przez sparhawk »

Offline Inermis

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 891
  • Szacun: 13
  • commander on duty
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2013, 12:50:02 »
Ojezu... ściana tekstu nie zachęciłaby mnie do pogrania ;)
Jakkolwiek jak coś to pociągnę wieczorem, w grupie zawsze gra się fajniej :P

btw: chyba że borderlands 2 da rade skończyć w jakiś sensowniejszych godzinach?

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2013, 13:03:58 »
Borderlands też da rade skończyć, ale gra nie ucieknie - poza tym znająć poprzednią część, to najleiej na skończenie BL2 poczekać jak wydadzą wszystkie DLC.

Ściągnij i pogramy - w kupie raźniej, a że "ściana tekstu" - no chciałem jak najwięcej napisać, a i tak to w wielkiej pigułce...
Fajnie by było jak by się zebrało z minimum 10 osób, wtedy byśmy zrobili zorganizowane wypady ;)

Offline **LIDER**

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 805
  • Szacun: 6
  • *Seven Steps Behind*
    • www.enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2013, 17:07:35 »
Cytuj
To znowu ja z nowym wątkiem...



Cytuj
DAT WALL OF TEXT


pass


Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:06:46 »
Cytuj
To znowu ja z nowym wątkiem...



Cytuj
DAT WALL OF TEXT


pass


Nie no pewnie - lepiej powklejać derpgify, niż ściągnąć i zobaczyć...
tak dalej pójdzie i chyba już sobie nie pogramy w nic w więcej niż 2 osoby - kurwa gej party...

I pierdole - to jest ostatni mój post na temat jakiejkolwiek nowej gry i jakakolwiek moja propozycja pogrania razem

Offline **LIDER**

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 805
  • Szacun: 6
  • *Seven Steps Behind*
    • www.enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2013, 01:24:16 »
Jaka gra, takie gif'y  ;)


Offline Wawer

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 981
  • Szacun: 31
    • http://www.enclave.pl/
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2013, 04:13:24 »
Spar nie nerwuj się, ja przeczytałem :)
No cóż nie mój klimat a teraz mam zajawkę na tanki ( zresztą na ten moment to jedyna gra w którą mogę grać przy moim necie...)
Jeszcze trochę i wymaksujemy z chłopakami pierwsze dyszki w Wocie, zejdzie z nas ciśnienie to i zaczniemy inne kanały odwiedzać, no przynajmniej ja.
Ja cały czas planuję  czas na SWToRa...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 04:17:16 wysłana przez Wawer »

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2013, 08:46:52 »
Jaka gra, takie gif'y  ;)


Lider, ściągnij, zobacz, pograj chwilę i potem możesz wklejać gify wg uznania.

Ja osobiście uważam, że gra by Ci się spodobała, no ale ...

@Wawer - spoko.
Piszesz, że to nie Twoje klimaty i trochę to rozumiem, bo moje też nie są - ja też najbardziej lubię bić Niemca w kask, ale o dziwo tu klimat jest naprawdę zajebisty, a rozmach rozgrywki powoduje u mnie wypieki na twarzy.

Ja osobiście uważam, że skoro gra jest za darmo, to nie przeszkodzi nikomu ściągnąć ją i spróbować - naprawdę warto i odstawić wszelkie uprzedzenia, że klimat, że grafa, że nie Niemcy ani Arabowie...
Naprawdę - zobaczcie, pograjcie chwilę, a wg mnie w 90% przypadków będziecie zadowoleni, a im więcej nas będzie, tym granie będzie jeszcze fajniejsze.

PS. Jak by ktoś chciał spróbować, pograć razem, to ja gram na serwerze Ceres (EU), frakcja Terran Republic, nick sparrr (dodawać do friendsów)

PS 2.
Gra pozwala na nagrywanie filmów przygotowanych do uploadu na YT i streamowanie przez Twitch,tv
Poniżej fragment mojej wczorajszej gry (nie jest to proplay ;) ) i nagrane tak po prostu w formie testu - gra pozwala na nagranie maksymalnie w rozdzielczości 720p, ale ja tego nie przestawiłem i jest 360p i nie wygląda to tak jak widzę to na ekranie (jest pikseloza), ale przynajmniej możecie zobaczyć jak to wygląda podczas gry na lini frontu - tu aktualnie byłem po odparciu ataku na jedną z baz i początek kontrofensywy na okupowanym terytorium wroga.

PS2Video_test_mediumRes.avi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 08:48:53 wysłana przez sparhawk »

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:12:25 »
Całkiem ciekawa recenzja gry na PCGMedia

http://pcgmedia.com/video-game-review/planetside-2-review/

One simple question!


Kontynet Amerish
SOE Live 2012 PlanetSide 2 Reveal: Amerish


Kontynent Eshamir
PlanetSide 2 Esamir Reveal
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 10:05:53 wysłana przez sparhawk »

Offline e4sYy

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 407
  • Szacun: 6
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2013, 12:45:55 »
hehe spar, pierwsze dwie minuty, to jak ruskie pod Stalingradem :D
Nothing is true, everything is permitted.
We work in the dark to serve the light.

Offline booli

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 843
  • Szacun: -43
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2013, 16:37:36 »
to jest dobra recenzja

PlanetSide 2 - To je dupna mapa !

Offline **LIDER**

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 805
  • Szacun: 6
  • *Seven Steps Behind*
    • www.enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2013, 00:38:15 »
Cytat: sparhawk
Ja osobiście uważam, że gra by Ci się spodobała

A czemu tak uważasz ? jakie aspekty gry za tym przemawiają ?

1. słaba wydajność, gra poniżej 60fps'ów
2. gameplay na poziomie bf2: drewniana infanterka, op jet'y oraz czołgi masowo niszczące piechotę
3.F2P, system odblokowywania przypominający ten z WoT'a... zapytaj ile chłopaki wydali już na grę...F2P FTW ? :D
4. teamplay na niższym poziomie jak w bf3, chyba ze w zorganizowanym community, które i tak farmi XP aby odblokować bronie/dodatki
5.gra na KDR - czyli nic co bym zachęcało do atakowania OBJ jak np w TF2...kill = kredyt na ulepszania postaci itp
6.konstrukcja map w stylu MMO, duuuuuże puste/płaskie przestrzenie oraz bazy z wieeeeelkimi pustymi halami

@booli - hehe dobre, filmik przekonał mnie do zassania gry w późniejszym terminie  ;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 00:41:08 wysłana przez **LIDER** »


Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2013, 02:54:16 »
Ad 1
Może 60 fps to słaba wydajność, ale przy takiej liczbie ludzi że nie spada mi to poniżej 40 to jest wg mnie całkiem nieźle. Oczywiście, czasem coś mi się zatnie, ale ogólnie gra chodzi całkiem płynnie.
Ad 2
hmmm widziałem bardziej "drewniane" infantry w grach. oczywiście nie jest to bf3, ale drewna to ja tu za wiele nie widzę.
W żadnym wypadku nie widzę problemu pomiędzy piechotą, czołgami a jetami. wszystko jest do szybkiego skontrowania. Oczywiście można trafić, że ma się koło siebie bandę idiotów (ale to jak w życiu) i za chuja nic w danym miejscu nie ugrać, bo cie będą jechać choćby się dwoić i troić - ale dobra ekipa daje rade ze wszystkim. O dziwo piechota daje sobie z tankami świetnie rade, a dominacji z powietrza nie widzę - tu nie ma ograniczeń że czegoś nie możesz wziąść - chcesz to wsiadasz w czołg albo w jeta (a właściwie kupujesz go) - coś Ci przeszkadza, to weź coś innego i zrób z tym porządek (po zniszczeniu pojazdu dany gracz przez kilka minut nie może go znów zamówić)

AD 3
Tu system wg mnie jest zupełnie inny niż w WoT, że żeby cokolwiek ugrać musisz mieć najwyższy tier czołgów.
Tu z broniami podstawowymi można grać bez żadnego problemu, a upgrade'y do nie czy do broni na pojazdach są relatywnie tanie. zresztą tak jak mówię - ja bez problemu zabijam, walczę - robię wszystko to co muszę. po 6h w grze odblokowałem już sobie kilka celowników do różnych broni za "certyfikacje" które standrdową walutą. Szczerze - jak ktoś chce sobie kupic dodatkowe kamuflaże lub maski na hełm... ok na to może wydać pieniądze - może na broń jakąś też (zawsze można je wypożyczyć na 30 min i zobaczyć jak działają przed ewentualnym zakupem)
Fakt, że uzbieranie na inną broń to jakieś 50h w grze, ale tak jak mówię - wg niektórych bronie standardowe są jednymi z lepszych w grze

Ad 4
Na niższym już nie może być niż w Bf3 ;) imo - na takim samym. Trafisz na ogarów (jak ja muszę trafiać bo gram sam) to idzie zajebiście, trafiasz na idiotów... szybko idź gdzie indziej - tu nie ogranicza cię mapa 500m na 500m i że zaraz koniec rundy i staty mam za słabe ;p
Oczywiście granie z kilkoma już znajomymi osobami będzie wyglądać inaczej

Ad 5
To fakt, że za obj jest za mało pkt, ale jest ich więcej - niż za kill (mówie o xp). Nie prawda że kill = certyfikacja, każde 250xp daje 1 cert. co mniej więcej przekłada się na 2,5 killa.
Za przejęcie dostajesz od kilkuset do kilku tys xp w zależności od twojego udziału w zdobyciu

Ad 6
Ty widziałeś to samo co ja ? Gdzie ty masz duże puste płaskie przestrzenie ? No fakt na dnie doliny, bądź na szczytach niektórych wzniesień jest płasko... ale żeby całe przestrzenie...
Nie ma żadnych dużych hal - poza respownem w Warpgate gdzie jest dość znaczna przestrzeń z konsolami do respownowania pojazdów.
W reszcie budynków nie ma nie wiadomo jakich przestrzeni... Jest tyle miejsca, że w sam raz... a że pusto - no wiem przydałoby się bardziej jak w domu - kanapa, lodówka a w niej piwko, telewizor i kumple najlepiej NPC (bo przewiniesz rozmowę) oglądali mecz na nim. Ale takich gier MP nie ma i z tego co wiem to ostatnio w FPSach (poza codem) to w pomieszczeniach jest cholernie pusto....

Amerish - The Third Continent (Planetside 2 Gameplay/Commentary) (Embedding disabled, limit reached)
Planetside 2 - First Look On the New Continent of Amerish (Embedding disabled, limit reached)
http://www.youtube.com/watch?v=zeJq-7Gjw1U#ws (Embedding disabled, limit reached)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 03:06:35 wysłana przez sparhawk »

Offline **LIDER**

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 805
  • Szacun: 6
  • *Seven Steps Behind*
    • www.enclave.pl
Odp: Planetside 2
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2013, 03:06:20 »
Planetside 2 Angry Review (Embedding disabled, limit reached)


1000CP = 1 nowa bron = ~70h grania solo lub ~50 w squadzie, czyli system jak w WOT zapłać albo graj miesiącami.



 


* Szałbox

Refresh History
  • MataDor: Polecam kolejną świetną grę: Deep Rock Galactic. Idelana do co-op'a jak i solo. (wyjątkowo pozytywnie gra się z randomami, nie ma prawie "toksycznych" graczy) 65 tyś pozytywnych recek na steam mówi samo za siebie. Jak by ktoś kiedyś grał i miał ochotę na towarzystwo niech łapie mnie na steam.
    Marzec 15, 2021, 12:31:39
  • BigDzik0: o, deep rock'a niedawno ogrywalem. solo słabo siada. Z coopów jeszcze Risk of Rain2 i Gunfire Reborn maja ostatnio wzięcie : )
    Marzec 29, 2021, 09:18:04
  • Blood: Gra ktoś w nowego bfa czy bojkotujecie?
    Listopad 20, 2021, 18:11:09
  • NightMaX: lol 3 info na rok :)
    Luty 04, 2022, 12:25:59
  • Inermis: Dziwne że jeszcze DNS istnieje :)
    Marzec 18, 2022, 12:26:41
  • Inermis: Teraz na tapecie Elden Ring
    Marzec 18, 2022, 12:26:49
  • booli: ooo zyjecie:D myslalem, ze mozna Was znalezc w dziale zdjec ze starymi pierdzielami na fb
    Październik 21, 2022, 18:18:24
  • Flaw: Cześć :)
    Grudzień 03, 2022, 22:11:27
  • Flaw: Odpaliłem GeForce Now i od kilku dni pogrywam w BF'a.
    Grudzień 03, 2022, 22:12:56
  • booli: elegancko
    Luty 20, 2023, 13:24:51
  • NightMaX: a czemu mamy nie zyc :) nmie dosc ze zyjemy to jeszcze gramy wspolnie na TS - aktualnie warzone 2 na tapecie
    Kwiecień 03, 2023, 20:18:12
  • boby7: Ja też żyję :) Czołem wszystkim!
    Kwiecień 10, 2023, 10:40:13
  • Simek: Siema wszystkim po latach ;)
    Kwiecień 10, 2023, 22:00:28
  • booli: o dzizzz
    Czerwiec 11, 2023, 20:58:39
  • booli: Simek... nasz czlowiek z bialego dunajca :D
    Czerwiec 11, 2023, 20:58:53
  • jason.paury: oO
    Lipiec 14, 2023, 11:57:12
  • NightMaX: ja pierdziele na jesień sie tak uaktywnijcie a nie w lecie kiedy nic nie gramy :D
    Lipiec 15, 2023, 14:54:16
  • NightMaX: a tak poważnie grywamy - prawie codziennie ale tak wlasnie zaczynamy jak sie zaczyna zimno robić w lecie zawsze jest przerwa.
    Lipiec 15, 2023, 14:56:06
  • NightMaX: Jest TS chyba nawet adres zapisalem w jakims wątku
    Lipiec 15, 2023, 14:56:25
  • BigDzik0: w którym? bo chciałem wpaść, tak szukam, ten z "aktualny server" nie bangla :)
    Grudzień 06, 2023, 17:49:20

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal