Kwiecień 25, 2024, 23:27:29

Autor Wątek: Battlefield 3  (Przeczytany 85028 razy)

Offline Inermis

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 891
  • Szacun: 13
  • commander on duty
Battlefield 3
« dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:58:48 »
Przenoszę rozmowę z chat'u tutaj :)

Czytać od dołu:
Cytuj
Wawer: Pewnie spróbuję jakoś tego Battlefielda ustabilizować na akceptowalnym wyglądzie i fps i będę z rzadka grywał do czasu aż coś sobie kupię. A mój wsyłużony GTX 285 w RO2 daje radę więc grać mam w co.
Dzisiaj o 14:22:13
Wawer: Właśnie dlatego mam wątpliwości
Dzisiaj o 14:20:28
sparhawk: Przy aktualnych cenach nie ma sensu teraz kupowac sprzetu. Ot takie moje zdanie
Dzisiaj o 13:17:48
Wawer: to prawda ale po pierwsze w RO mapki są szersze a pod drugie to jednak nieco inny gamplay. Tak czy siak uważam ze Conquest będzie na freeplayu przyjemniejszy tak jak to jest w BFBC. Co do wydajnosci, powiem tylko, ze na tych samyych ustawieniach miałem na mapce 45+ FPS na otwartym terenie a po zmianie mapy 15 FPS mniej nie wiadomo dlaczego. No ale to mam nadzieje kwestia bety i sterów. Tak czy siak do czasu zmiany karty to chyba sobie za dużo nie pogram, ot tak, żeby coś tam popróbować. A szczerze mówiąc zastanawiam się czy kartę zmieniać bo RO 2 chodzi mi OK.
Dzisiaj o 13:02:51
sparhawk: Ja wiem Wawer czy taki kamperfest? może i tak, ale nie mniejszy niż w RO, w którym też kamperka jest gigantyczna imo
Dzisiaj o 12:50:38
Wawer: BTW bardzo fajne animacje postaci, świetne animacje przeskakiwania przez przeszkody i kładzenia się. No i tak jak gehuzz pisze- sporo chaosu i duuużo akcji. Niestety wąska mapa sprzyja kamperfestowi
Dzisiaj o 12:49:00
Wawer: gehuzz z tym wyglądem na low lepiej niż RO na high to przesadzasz, przecież grałem w obie gry. Przyjżyj się teksturom terenu i broni choćby. No chyba, ze wystarczy ci włączyć przyjemnie oświetlenie i wszystko gra. Radziłbym Ci także sprawdzić FPS, mocno się wtedy zdziwisz
Dzisiaj o 12:45:31
gehuzz: ja gram na c2d:) na low grafa wygląda lepiej niż na high w ro2 a chodzi dobrze, ale nie patrzyłem ile fpsów.. ogólnie chaos i wojna, napierdala się do wszystkiego co się rusza;D
Dzisiaj o 12:26:16
Wawer: Ja też myślę że to wina karty, która notabene ma "tylko" dx10
Dzisiaj o 12:24:09
sparhawk: no mam dostęp. Jak mi działa? ogólnie ok, choć widać, że moja karta to gfx to wąskie gardło. czuć że to pierwsza generacja kart dx11 (hd5850) i jak wyłączyłem pare rzeczy (w tym cienie dałem na medium, bez AA, bez blooma i HBAO) to mam na zewnątrz 50, w środku 90 FPS. A procek daje rade tak jak daje we wszystkim. Trzeba przyznać, ze tak jak to mówił Wawer "Sparowi to wszystko działa) zawdzięczam właśnie prockowi, który nie krztusi się przy niczym
Dzisiaj o 12:19:51
Yab: odpalal to ktos juz na C2D? Spar, Ty masz dostep do bety? Jak Tobie dziala na tym x6?
Dzisiaj o 12:07:24
Wawer: Dźwięki i bronie świetne, choć do strzelania mam zastrzeżenia
Dzisiaj o 11:54:36
Wawer: rush wygląda średnio - wszyscy leżą w krzakach, snajperki się świecą, są bugi charakterystyczne dla bety np przy kładzeniu się zaglądasz pod mapę itp.
Dzisiaj o 11:53:53
Wawer: Róznica FPS między low a ultra jest mała, stery dedykowane pod BF3 u mnie banglają gorzej niz stare.
Dzisiaj o 11:51:15
Wawer: Battlelog to jakaś kpina, gra wygląda ładnie ale na moim sprzęcie chodzi słabo
Dzisiaj o 11:49:20
mikeLL: fakt newsy zamiast na ro Apos powinien tutaj walic :)
Dzisiaj o 10:39:56
mikeLL: dziala, gra sie nie sypie - u mnie na fajnych detalach spory fps - nowatorska obsluga menu w grze troche mnie przeraza ale co tam - zabija sie w sumie fajnie :)
Dzisiaj o 10:39:08
Yab: jak tam BF3? Jak wrazenia?
Dzisiaj o 10:31:00


Co do działania bety na najnowszych sterach beta od nVidio to jJa mam C2D E8400 @ 3600 + GTX 560 Ti  i działa mi na High bardzo dobrze, na Ultra czasami mi skacze. FPSów jeszcze nie mam jak sprawdzić.

Offline Wawer

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 981
  • Szacun: 31
    • http://www.enclave.pl/
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:03:43 »
Ja musiałem sterowniki na stare zamienić. Komunikat mi wyskakuje ale gra się odpala. Generalnie nawet przy 35 FPS jakoś tam grać się da ale przyznam, że rewelacji nie ma.
Proc mam dobry wykręcony na lajcie na 3.8, grafa może nie najnowsza ale w BFBC bez problemu daje radę na najwyższych ustawieniach. Zatem jak pisałem - grafy chyba mi się zmieniać na razie nie chce więc pewnie pogram odrobinę i odgrzeję tego kotleta jak mi będzie wszystko na high/ultra śmigało.

@Inermis szacun za pomysł przeniesienia tematu z szałboxa ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 15:07:48 wysłana przez Wawer »

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:21:59 »
Grałem (dzięki Liderowi) na conquest 64 graczy... No jest nieźle... czuje się battlefielda... ludzi pełno... pojazdów w chuj... jest wojenka. A mapa już nie wąska i mała... jest ogromna...
No i działa naprawde nieźle jak na 645 osoby i taki rozmiar mapy... ja zwolnienia nie odczułem

Offline Wawer

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 981
  • Szacun: 31
    • http://www.enclave.pl/
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:24:30 »
Tylko mi smaka robisz, ja chyba takiej przyjemności w CQ nie poczuję na 30/40 fps low/medium. No nic, przekonam się na własnej skórze... ;)

Offline booli

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 843
  • Szacun: -43
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:28:51 »
Wawrze, to, ze w BFBC dawalo rade, a teraz nie, to wcale nie powinno Cie dziwic... nowa generacja silnika, dx 11, no i w sumie to jeszcze "niby" beta. Z tego, co reszta mowi, to brzmi tak, jakby karta byla tutaj glownym motorem napedowym.

Offline Wawer

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 981
  • Szacun: 31
    • http://www.enclave.pl/
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:49:39 »
Problem w tym, że tak jak i w RO2 na początku low-med-high-ultra - różnica w wyglądzie duża, w działaniu ( fps) nieznaczna.
A beta, betą, bugi są, wpada się pod mapę, jak się kładziesz to Ci chłopek podskakuje,  serwery się wypierdalają tyle że crashy nie ma. Battlelog to system zjebany na maksa, dołączeni do serwera nie jest proste. No ale beta jest od tego żeby wychwytywać takie rzeczy.
Co dobrze działa - alt tab, ładnie toto wygląda, dźwięki i efekty zajebiste. Poza tym świetne animacje.
Co wkurwia - ilość napisów na ekranie, święcące snajpy (wtf?), więcej nie powiem, bo i tak walczyłem głównie z wydajnością.
Tak czy siak ja na low które i tak działa mi słabo i chujowo wygląda nie zamierzam grać. Na medium/high wygląda to lepiej ale performance tragiczny na karcie z dx10. Pewnie będzie tak jak z BFBC2 że więcej pogram za jakiś rok. No ale nie ma co płakać, kartę mam już 2,5 letnią z dx 10. Zmienię jak mi się zachce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 15:51:29 wysłana przez Wawer »

Offline Apos

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1701
  • Szacun: 23
    • http://enclave.pl
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2011, 19:40:41 »
Battlefield 3 Beta PC - bugi i lamy

Offline Wawer

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 981
  • Szacun: 31
    • http://www.enclave.pl/
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2011, 20:54:11 »
!

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2011, 14:19:45 »
► Battlefield 3 Beta - Caspian Border - Part 1 (vehicles, jets, joy)


► Battlefield 3 Beta - Caspian Border - Part 2

Offline mikeLL

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Szacun: 18
  • Szambelan
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2011, 14:35:18 »
@ Inermis sciagnij sobie to i bedziesz mogl fpsy sprawdzac :) http://event.msi.com/vga/afterburner/overview.htm

Offline Apos

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1701
  • Szacun: 23
    • http://enclave.pl

Offline Yab

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 447
  • Szacun: 7
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2011, 08:42:35 »
ok problem:
Zainstalowalem BF3, wszsytko poszlo bez problemow. Jednak jak proboje sie podlaczyc do serwera, pisze joining servere, wyswietla sie to male okieno Origin, ze gra sie odpala, okienko po chwili znika, ale nic sie nie dzieje. Nawet procesu gry nie ma uruchomionego. Probowalem tak z paroma serwerami przez parenascie minut i caly czas to samo.

BTW. Widzac premiery co glosniejszych/bardziej oczekiwanych gier na przestrzeni ostatnich 2-3 lat i widzac teraz battleloga BF3 dochodze do wniosku, ze chyba istnieje jakis nieoficjalny konkurs posrod developerow gier o tym jak fajna gre koplenie spierdolic poronionymi rozwiazaniami i ficzerami >:(

Offline sparr

  • Administrator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 1744
  • Szacun: 22
  • I'm too Old for this Shit
    • http://enclave.pl
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2011, 08:58:55 »
Yab spróbuj wykasować cfg (w mydocuments/bf3 beta/) ja wczoraj tak miałem, jak skasowałem cfg to gra poszła...

Offline Inermis

  • Global Moderator
  • Nowy
  • *****
  • Wiadomości: 891
  • Szacun: 13
  • commander on duty
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2011, 10:13:23 »
Co ciekawe wśród moich znajomych bardziej casualowych to battlelog się podoba i to bardzo.

A ja się zastanowiłem nad nim tak i:
+ działa lepiej niż większość przeglądarek z poprzednich BF
+ opcja zrobienia party i wchodzenia z party na serwer jest super [czyli lobby + quickmatch]
+ poza lobby można też ręcznie wybrać serwer i wejść
+ działa wchodzenie nie po znajomych
i chyba najważniejsze:
+ ładuje Ci grę, łączy się z serwerem oraz ładuje mapę w TLE - możesz przeglądać strony czy robić cokolwiek innego

minusy:
- plugin do przeglądarki
- działa w przeglądarce a wymagany jest i tak origin do działania gry.
- oddzielna lista friendsów między origin a battlelog.

Niektórzy mają jeszcze jakieś błędy w nim czasami, ale to przecierz beta. Ogólnie.. mnie się podoba i działa dobrze. Jedyne co bym zmienił to zintegrował go z Origin'em lub oddzielił zupełnie od Origina tak aby nie musiałby działać aby uruchomić grę.


Offline Yab

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 447
  • Szacun: 7
Odp: Battlefield 3
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2011, 10:28:31 »
no wlasnie, slowo klucz - integracja. Czemu to nie mogli zrobic cos na wzor steama - jakiegos overlaya z przegladarka serwerow i funkcjami community.

 


* Szałbox

Refresh History
  • MataDor: Polecam kolejną świetną grę: Deep Rock Galactic. Idelana do co-op'a jak i solo. (wyjątkowo pozytywnie gra się z randomami, nie ma prawie "toksycznych" graczy) 65 tyś pozytywnych recek na steam mówi samo za siebie. Jak by ktoś kiedyś grał i miał ochotę na towarzystwo niech łapie mnie na steam.
    Marzec 15, 2021, 12:31:39
  • BigDzik0: o, deep rock'a niedawno ogrywalem. solo słabo siada. Z coopów jeszcze Risk of Rain2 i Gunfire Reborn maja ostatnio wzięcie : )
    Marzec 29, 2021, 09:18:04
  • Blood: Gra ktoś w nowego bfa czy bojkotujecie?
    Listopad 20, 2021, 18:11:09
  • NightMaX: lol 3 info na rok :)
    Luty 04, 2022, 12:25:59
  • Inermis: Dziwne że jeszcze DNS istnieje :)
    Marzec 18, 2022, 12:26:41
  • Inermis: Teraz na tapecie Elden Ring
    Marzec 18, 2022, 12:26:49
  • booli: ooo zyjecie:D myslalem, ze mozna Was znalezc w dziale zdjec ze starymi pierdzielami na fb
    Październik 21, 2022, 18:18:24
  • Flaw: Cześć :)
    Grudzień 03, 2022, 22:11:27
  • Flaw: Odpaliłem GeForce Now i od kilku dni pogrywam w BF'a.
    Grudzień 03, 2022, 22:12:56
  • booli: elegancko
    Luty 20, 2023, 13:24:51
  • NightMaX: a czemu mamy nie zyc :) nmie dosc ze zyjemy to jeszcze gramy wspolnie na TS - aktualnie warzone 2 na tapecie
    Kwiecień 03, 2023, 20:18:12
  • boby7: Ja też żyję :) Czołem wszystkim!
    Kwiecień 10, 2023, 10:40:13
  • Simek: Siema wszystkim po latach ;)
    Kwiecień 10, 2023, 22:00:28
  • booli: o dzizzz
    Czerwiec 11, 2023, 20:58:39
  • booli: Simek... nasz czlowiek z bialego dunajca :D
    Czerwiec 11, 2023, 20:58:53
  • jason.paury: oO
    Lipiec 14, 2023, 11:57:12
  • NightMaX: ja pierdziele na jesień sie tak uaktywnijcie a nie w lecie kiedy nic nie gramy :D
    Lipiec 15, 2023, 14:54:16
  • NightMaX: a tak poważnie grywamy - prawie codziennie ale tak wlasnie zaczynamy jak sie zaczyna zimno robić w lecie zawsze jest przerwa.
    Lipiec 15, 2023, 14:56:06
  • NightMaX: Jest TS chyba nawet adres zapisalem w jakims wątku
    Lipiec 15, 2023, 14:56:25
  • BigDzik0: w którym? bo chciałem wpaść, tak szukam, ten z "aktualny server" nie bangla :)
    Grudzień 06, 2023, 17:49:20

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal